انجام اولین قرارداد تامین مالی جمعی در «آلومینوم پارس اکسید کسرا»
برای نخستین بار در ایران تامین سرمایه در گردش شرکت آلومینیوم پارس اکسید کسرا از طریق تامین مالی جمعی (Crowdfunding) جهت تولید و فروش آلفا آلومینا کم سودا کلسیناسیون متوسط انجام شد.

به گزارش اکواقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان، شرکت آلومینیم پارس اکسید کسرا (آلپاکو) یکی از شرکت‌های هلدینگ AIC بوده که از سال 1398 با هدف تولید با کیفیت پودرآلفا آلومینا با خلوص بالا، اصل رقابت‌پذیری و قیمت تمام شده در تولید محصولات هایتک با هدف بومی‌سازی کشور آغاز به کار کرده و این شرکت در حال حاضر جزء 10 شرکت بزرگ تولیدکننده کیفی آلفا آلومینا در جهان قرار گرفته است.

این شرکت اعلام کرده که برای نخستین بار در ایران تامین سرمایه در گردش شرکت آلومینیوم پارس اکسید کسرا از طریق تامین مالی جمعی (Crowdfunding) جهت تولید و فروش آلفا آلومینا کم سودا کلسیناسیون متوسط انجام شده است.

براساس این گزارش، سرمایه موردنیاز این طرح جهت تکمیل سرمایه‌گذاری 250 میلیارد ریال، پیش‌بینی میزان سود 33 درصد، زمان اجرای طرح 12 ماه و دوره بازپرداخت سود هر سه ماه یکبار است. همچنین تاریخ آغاز جمع‌آوری وجوه 29 اردیبهشت ماه 1403 بوده است.

یادآور می‌شود، تامین مالی جمعی یا کراودفاندینگ نوعی از تامین مالی است که طی آن شرکت‌های متقاضی تامین مالی از طریق سکوهای تامین مالی جمعی (سایت نهادهای مالی) با جمع‌آوری سرمایه‌های خرد، تامین مالی کرده و طرح‌های توسعه‌ای خود را تکمیل می‌کنند.

در خاتمه اعلام می‌دارد هلدینگ سرامیک‌های صنعتی اردکان و شرکت‌های زیرمجموعه با اتکا به دانش فنی و مهندسی بالای متخصصان خود، از روش‌های مختلف تامین مالی از مجرای بازار سرمایه و بازار پول، درصدد اجرای طرح‌های توسعه متعدد و تولید بار نخست محصولات دانش بنیان جدید گسترده‌ای است. 

0 نظر:

نظر بدهید