حماس: بیش از ۷۲ درصد قربانیان جنگ زن و کودک هستند
دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه اعلام کرد که بیش از ۷۲ درصد قربانیان جنگ در غزه زن و کودک هستند.

به گزارش اکواقتصاد به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل ثوابته مدیر دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه در گفتگو با شبکه الاقصی بیان کرد که بخش بهداشت نوار غزه به سبب حملات و جنایات دشمن صهیونیستی به کلی فروپاشیده است.

ثوابته با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی بیمارستان شفا در غزه را به گورستان دسته جمعی تبدیل کرده، افزود: رژیم اشغالگر به عمد بیمارستان‌ها را در استان‌های غزه و شمال به آتش کشیده است.

وی تصریح کرد که رژیم صهیونیستی بیمارستان ناصر در خان یونس را به مرکز بازجویی و شکنجه کادر پزشکی و درمانی تبدیل کرده است.

مدیر دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اظهار داشت که رژیم صهیونیستی بیش از 300 نفر از کادر پزشکی و درمانی را به شهادت رسانده است.

اسماعیل ثوابته جامعه بین‌الملل را به ارسال بیمارستان‌های میدانی و اعزام تیم‌های پزشکی به نوار غزه فراخواند و از نهادهای بین‌المللی نیز خواست برای توقف جنگ و حملات اشغالگران اسرائیلی و آزادی کادر پزشکی و درمانی تحرک و اقدامی فوری انجام دهند.

ثوابته با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی عامدانه به دنبال تشدید بحران انسانی در غزه است، عنوان کرد که همه گذرگاه‌های غزه بسته شده و هیچ کمکی وارد این باریکه نمی‌شود.

وی از دولت مصر خواست گذرگاه زمینی رفح را به طور کامل بازگشایی کند و اجازه دهد مجروحان و بیماران برای مداوا به خارج اعزام شوند.

او تاکید کرد که بیش از 20 هزار بیمار نیاز دارند که فورا برای درمان به خارج اعزام شوند و هنوز بیش از 7000 شهید زیر آوار هستند و اجسادشان خارج نشده است.

0 نظر:

نظر بدهید